Rehabilitacja jest procesem, który zmierza do poprawy kondycji i sprawności fizycznej osoby chorej lub pacjenta po operacji. Zajęcia rehabilitacyjne mogą odbywać się w warunkach szpitalnych oraz w domu, pod ścisłą kontrolą rehabilitanta. Rehabilitacja jest formą kompleksowego wsparcia, które jest kierowane do osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie. Ma na celu przywrócenie całkowitej lub częściowej sprawności fizycznej lub psychicznej. Różne formy rehabilitacji skierowane są do pacjentów z różnymi problemami – wyróżnia się między innymi rehabilitację po zawale serca, udarze mózgu, złamaniu kończyny, a także rehabilitację osób zmagających się z różnymi chorobami.

W skład rehabilitacji wchodzą różne zabiegi fizjoterapeutyczne. Należą do nich:

  • Kinezyterapia polega na leczeniu ruchem, jest określana jako gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Najważniejszy jest tutaj ruch, traktowany jako środek leczniczy wpływający na cały organizm. Kinezyterapia skupia się na maksymalnym usunięciu niesprawności fizycznej.
  • Masaż pobudza przemianę materii i krążenie, poprawia funkcjonowanie mięśni i stawów. Wpływa też korzystnie na naszą psychikę, odprężając nas i uwalniając od lęków i stresów.
  • Elektrolecznictwo polega na zastosowaniu w leczeniu bodźców elektrycznych, które pobudzają nasze nerwy, niwelują ból, zmniejszają napięcie mięśni oraz przyspieszają proces metabolizmu.
  • Leczenie polem elektromagnetycznym polega na utworzeniu pola magnetycznego, które sprzyja procesowi przemiany materii, rozluźnia mięśnie i uśmieża ból.

Rehabilitacja ruchowa może być procesem ciągłym, w zależności od wieku, rozpoznania choroby i rokowania. Działania prowadzone przez specjalistów są dostosowane do tych kryteriów i stanowią kombinację różnych technik oraz rodzajów terapii. Spośród szerokiej gamy wybierane są te, które w danym przypadku przyniosą jak najlepsze skutki.

Szybki kontakt

Telefon kontaktowy: 698-459-417

E-mail: tomek7132@icloud.com

Z nami zrealizujesz szeroki zakres usług związany z rehabilitacją - zapewnimy pełne wsparcie merytoryczne, z nami masz pewność że usługa zostanie wykonana prawidłowo. Sprawdź nasze opinie na Google + i Facebook. Realizacja rehabilitacja łódź - dojeżdżamy do klienta. Pamiętaj że usługi rehabilitacji zwiazane są z oceną czy pacjent rehabilitowany ma szanse na poprawę swojego stanu zdrowia - z nami poznasz fachową opinie na temat procesu rehabilitacji i jego słuszności.

Chmura tagów:

Czyli jakie usługi zrealizujesz z Habilitas24: rehabilitacja , rehabilitacja dzieci w Łodzi , rehabilitacja łódź , profesjonalna rehabilitacja łódź , rehabilitacja z dojazdem łódź , rehabilitant Tomasz Mochnal , Tomasz Mochnal , masaż leczniczy łódź , terapia manualna w Łodzi.

Rehabilitacja w łodzi jaka rehabilitacja w łodzi co i jak z rehabilitacją w łodzi jak przeprowadzić rehabilitację w łodzi kiedy rehabilitacja w łodzi gdzie rehabilitacja dzieci w łodzi jaka rehabilitacja dzieci w łodzi rehabilitacja z dojazdem w łodzi gdzie rehabilitacja łódź